Na zimu sú v Partizánskom pripravení  

170
zimna udrzba partizanske

Počasie tomu síce nenasvedčuje, ale zimné mesiace sa pomaly blížia. Zvyčajne sa zabezpečenie zjazdnosti na cestách v meste či celom okrese začína v polovici novembra. Zimná údržba sa však aj v tomto roku oneskorí kvôli priaznivým klimatickým podmienkam.

O komunikácie a chodníky v Partizánskom sa každoročne starajú Technické služby mesta (TSM). Ako informoval ich zamestnanec Marián Slabý, zimná údržba sa ešte nezačala. Všetko však závisí od počasia. „Zatiaľ ešte nie je vyhlásená, ale sme pripravení. Nakúpil sa materiál, a to približne 150 ton piesku a zhruba 50 ton soli,“ ozrejmil. Do terénu v prípade potreby vyrazí tradičná zostava – sypač, tri kuboty, traktory, päť multikár, univerzálny nakladač a tatra na odvoz snehu. Keďže je stále priaznivé počasie, stroje sa ešte používajú na iné potrebné práce na území mesta.

Monitoring zjazdnosti ciest v rámci Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) odštartoval. Bude zaznamenaná počas nasledujúcich piatich mesiacov do konca marca budúceho roka. Zimnú údržbu ciest na území kraja zabezpečuje Správa ciest TSK prostredníctvom 11-tich cestmajsterstiev, medzi ktoré patrí aj stredisko v Partizánskom.

Pripravených je 62 sypačov, 27 nakladačov, 12 traktorov s pluhom, sedem snehových fréz, štyri traktory s posypom a v prípade mimoriadnej situácie 13 strojov zmluvnej techniky. Správa ciest TSK má k dispozícii viac ako 18-tisíc ton chemického a inertného posypového materiálu. Jej zamestnanci vykonávajú zimnú údržbu v nepretržitom režime – 24 hodín denne vrátane víkendov a sviatkov.

Foto: FB Chceme zmenu v PE

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.