Naháňačka ako z filmu: Zdrogovaného Tomáša (27) polícia naháňala až do Pažite!

2812

Dopravní policajti z Partizánskeho vzniesli obvinenie pre prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia a prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky voči 27-ročnému Tomášovi z okresu Prievidza.

Policajná hliadka spozorovala vozidlo, ktorého vodič sa správal podozrivo. Tomáš mal jazdiť po ceste I/64 v okrese Partizánske na aute značky Volkswagen, pričom na ceste medzi obcou Oslany a Partizánskym začal policajnej hliadke Obvodného oddelenia Partizánske unikať a následne zastavil až pred šrotoviskom pri obci Pažiť.

„Po zastavení začal utekať z auta, pričom ho policajná hliadka zadržala. Pri kontrole bolo zistené, že šoféroval čase, keď mu bola činnosť vedenia motorového vozidla zakázaná po dobu 30 mesiacov,“ uviedol Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Partizánskom.

Pri kontrole sa Tomáš podrobil dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Vzhľadom na to, že mal javiť známky požitia omamných látok, bol vyzvaný k lekárskemu vyšetreniu. „Vodič s lekárskym vyšetrením súhlasil. Podľa výsledkov lekárskeho vyšetrenia bolo zistené, že jazdil pod vplyvom amfetamímu a metamfetamínu,“ uviedol hovorca. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

zdroj a foto: KR PZ Trenčín