Naleteli: Podvodníci vydávajúci sa za amerických vojakov vylákali 37-tisíc eur od žien z okresu Partizánske!

2820

Polícia opäť rieši prípady, pri ktorých sa páchatelia vydávali za amerických vojakov slúžiacich v Afganistane alebo v Somálsku. Tentokrát v našom okrese.

Prostredníctvom sociálnych sietí sa páchatelia skontaktovali so ženami z okresu Partizánske. So ženami nadviazali bližší kontakt a získali si ich dôveru. Následne ich požiadali o úschovu zaslaného balíka na ich adresu (v jednom prípade malo ísť o zaslanie peňazí v sume cca 600 000 eur). V balíkoch sa mal nachádzať aj darček pre poškodené ženy.

Vylákali 37-tisíc

Poškodené boli následne kontaktované, že za darček v balíku majú uhradiť peniaze. Na údajné uvoľnenie balíka posielali pokyny z e-mailových adries, ktoré sa javili ako adresy oficiálnych inštitúcií. Od žien sa im takto podarilo vylákať postupne celkovo zhruba 37 000 eur.

“Poškodené, samozrejme, žiadny balík od amerických vojakov nedostali a ani im neboli vrátené už zaslané peniaze. Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre zločin podvodu, v časti spáchanom v štádiu pokusu,” informoval Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne.

Polícia upozorňuje na podvody ohľadom legendy „americký vojak na misii“, ktorá bola úspešne použitá už vo viacerých prípadoch. Poškodené ženy, ktoré naleteli, prišli o nemalé peniaze. Odporúčame preto rozvážnosť na sociálnych sieťach a neposielať peniaze neznámym osobám.

foto: ilustračné, FB KR PZ Trenčín