Nechceli si dať rúško, radšej sa pobili s policajtmi

1017

Vyšetrovateľ OR PZ Bánovce nad Bebravou obvinil z trestného činu útoku na verejného činiteľa formou spolupáchateľstva dvoch mužov vo veku 34, 30 rokov a 17-ročného mladistvého, všetci z okresu Bánovce nad Bebravou.

Dňa 16. apríla v popoludňajších hodinách v obci Rybany vykonávala hliadka kontrolnú činnosť opatrení súvisiacich s ochorením COVID-19. Policajti pred jedným z rodinných domov v obci Rybany upozornila tri osoby na povinnosť nosenia rúšok. „Jedna z nich uvedenú výzvu opakovane neuposlúchla. Hliadka preto vyzvala túto osobu k preukázaniu totožnosti. Vyzvaný muž sa mal odmietnuť preukázať dokladom totožnosti a mal zosmiešňovať policajnú hliadku. Bolo mu oznámené, že v zmysle oprávnení zákona o Policajnom zbore bude za účelom zistenia jeho totožnosti predvedený na útvar Policajného zboru. Pri pokuse o predvedenie mal klásť aktívny odpor, pričom mal fyzicky napádať policajtov,“ informoval krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Počas služobného zákroku z rodinného domu vyšlo viacero osôb, ktoré taktiež mali fyzicky napádať zakročujúcich policajtov. Policajti použili proti tejto agresívnej skupine aj hrozbu zbraňou, ktorú napádajúce osoby mali ignorovať.

Od protiprávneho konania upustili až po príchode ďalších policajných hliadok. „Obvinení muži boli už v minulosti trestne stíhaní za násilnú a majetkovú trestnú činnosť. V prípade preukázania viny im hrozí za uvedený skutok trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov,“ dodal Kudlička.

zdroj: KR PZ TN, foto: ilustračné FB PZ SR

Katarína Jankeje
Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.