Nehoda pri Partizánskom: Marek (37) nedokázal zabrániť zrážke s diviakom

6371
nehoda pažiť

Vodiči by mali byť opatrní. Už aj v našom okrese došlo k nebezpečnej zrážke, pri ktorej sa však nik nezranil. 

V stredu 11. septembra pred 06.00 hodinou dopravní policajti z Partizánskeho dokumentovali škodovú udalosť  osobného auta a lesnej zveri na ceste v smere od obce Oslany na Partizánske.

Pred  križovatkou na obec Pažiť došlo k zrážke osobného motorového vozidla  zn. Lada Vesta, ktoré viedol 37-ročný  Marek z okresu Partizánske s lesnou zverou – „diviakom“ . „Po náraze diviaka odhodilo mimo krajnicu. Vodič, keď vystúpil z auta  zistil, že diviak sa na mieste nenachádzal. Na miesto udalosti bol privolaný poľovný hospodár. Po zrážke mal vodič  na vozidle poškodený predný nárazník a odpadnuté  predné evidenčné číslo. Vodič Lady neutrpel žiadne zranenie,“ uviedol Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne.

Ako ďalej upozornila polícia, ak je vodič účastníkom dopravnej nehody s divou žijúcou zverou, je potrebné udalosť nahlásiť na číslo 158. „Vyhotovte si ihneď po nehode fotodokumentáciu aj zrazeného zvieraťa, lebo vo väčšine prípadov je zver iba omráčená a neskôr môže odísť,“ radí Kudlička.

Niektoré poisťovne nemusia uznať škodu, ak sa pri spísaní udalosti zver na mieste nenachádza – ako v tomto prípade. Po príchode polície na miesto, policajt spíše o udalosti záznam a zabezpečí odstránenie uhynutého zvieraťa miestnym poľovným združením. Škoda na vozidle spôsobená divou zverou je hradená z havarijného poistenia prípadne z pripoistenia k PZP. Ak nemáte žiadne z týchto nepovinných pripoistení, škodu si budete musieť uhradiť sami.

zdroj, foto: KR PZ Trenčín