Nehoda priamo na priechode: V Bánovciach auto zrazilo chodca pod vplyvom alkoholu

635

V Bánovciach nad Bebravou sa zranil chodec prechádzajúci cez priechod. Polícia nehodu už vyšetruje. 

V pondelok vo večerných hodinách 11. novembra sa stala v Bánovciach nad Bebravou na priechode pre chodcov na ulici Sládkovičovej dopravná nehoda medzi 56-ročným chodcom a osobným autom značky Opel.

“K dopravnej nehode malo dôjsť tak, že  vodič osobného auta sa pred priechodom pre chodcov plne nevenoval riadeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, následkom čoho ľavou prednou časťou auta narazil do chodca prechádzajúceho  po priechode pre chodcov,” uviedol Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne.

Pri dopravnej nehode chodec utrpel ľahké zranenia. Vodič osobného auta bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. “U chodca  bolo zistené pri  dychovej skúške požitie alkoholických nápojov, pričom nafúkal 0,72  mg/l (1,50 promile) alkoholu v dychu,” objasnil hovorca. Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia.

zdroj a foto: KR PZ v Trenčíne

Katarína Jankeje
Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.