Nemocnica v Partizánskom je podľa pacientov najlepšou

164
zrušenie nemocnice partizanske

Súkromná zdravotná poisťovňa Dôvera po roku opäť priniesla rebríček hodnotenia slovenských nemocníc. Výborným výsledkom sa môže pochváliť Nemocnica Svet zdravia v Partizánskom.

Rebríček je rozdelený na fakultné, špecializované a všeobecné zdravotnícke zariadenia. Práve v tej poslednej kategórii najlepšie obstála nemocnica v Partizánskom, ktorá na základe hodnotenia pacientov získala prvenstvo. Župná Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach skončila na 14. mieste a Nemocnica Svet zdravia v Topoľčanoch ako 25. v poradí. Nemocnica Agel v Bánovciach nad Bebravou nebola do hodnotenia zahrnutá.

V rámci fakultných nemocníc poistenci Dôvery najviac hlasov dali Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku, nemocnica v Trenčíne skončila v hodnotení ôsma. V kategórii špecializovaných nemocníc boli pacienti najspokojnejší so zariadením CINTRE, ktoré sa nachádza v bratislavskej Petržalke.

„Dotazník vyplnilo takmer 7 000 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc. Nehodnotili odbornosť lekárov alebo použité liečebné metódy, sústredili sa na kvalitu ubytovania, prístup personálu a subjektívny pocit zlepšenia zdravia po prepustení z nemocnice. Cieľom tohto prieskumu je zvyšovanie transparentnosti v ústavnej zdravotnej starostlivosti na Slovensku,“ uvádza zdravotná poisťovňa vo svojej tlačovej správe.

Tradične najhoršie bola hodnotená kvalita stravy a tradične najlepšie správanie sa lekárov k pacientom. Podľa výsledkov prieskumu je tiež vidieť, že ženy sú v hodnotení prísnejšie ako muži. Kompletné vyhodnotenie nájdete na webe poisťovne. 

Zdroj: dovera.sk, foto: mm