Neuveriteľná drzosť podvodníkov: Partizánčania (53, 46) vylákali od domácej firmy viac ako 70-tisíc eur!

7033

Policajti z Partizánskeho objasnili podvod za viac ako 70-tisíc eur. Jeden muž a žena už čelia obvineniu, maximálna sadzba je 10 rokov za mrežami. 

Vyšetrovateľ z Partizánskeho vzniesol obvinenie z pokračujúceho zločinu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva voči 53-ročnému mužovi a 46-ročnej žene z Partizánskeho. “Obvinení mali ako podnikateľský subjekt spoločným konaním postupne vylákať od poškodenej spoločnosti z Partizánskeho rôzny tovar a peniaze,” povedal Pavol Kudlička z Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne.

Od poškodenej spoločnosti mali požadovať zálohové platby a platby pod zámienkou kúpy, objednania, dodania rôzneho tovaru z Číny, z Poľska a zo Slovenska a to vrátane poplatkov dopravy, prístavných poplatkov a poplatkov na colne odbavenie.

Podvedenej spoločnosti takto vznikla celková škoda vo výške zhruba 70 200 eur, pričom do dnešného dňa tovar nebol dodaný a ani peniaze vrátené. “Obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,” upresnil Kudlička.

zdroj: KR PZ Trenčín, foto: ilustračné KR PZ Trenčín