Nová služba pre obyvateľov Partizánskeho: Spotrebiče vám odvezú a zrecyklujú zdarma, stačí sa objednať

522
elektro odpad partizanske

Občania Partizánskeho môžu od júla využiť novú službu v oblasti ekologického nakladania s elektroodpadom.

Ide o bezplatný zber veľkých a ťažkých spotrebičov najmä zo skupiny bielej techniky, a to priamo z adresy bydliska. Takto sa obyvatelia môžu pohodlne a ekologicky zbaviť chladničiek, umývačiek, sporákov, práčok či vysávačov, a ďalších podobných spotrebičov. Televízory a monitory sa týmto spôsobom nezbierajú.

Zvoz je možné objednať si cez stránku zberelektroodpadu.sk, kde si treba vybrať mesto Partizánske a zvoliť si vyhovujúci termín zberu. Ten najbližší sa uskutoční v sobotu 17. júla medzi 8.00 a 12.00 h s tým, že objednávky sa uzatvárajú 2 dni pred konaním zberu. Ďalší termín je 21. augusta.

V deň zberu treba vyložiť staré spotrebiče do vchodu bytovky alebo za bránu domu. Prepravcovia vám zavolajú alebo zazvonia na zvonček, aby ste im otvorili. Následne spotrebiče naložia a odvezú na ekologickú recykláciu. Spotrebiče treba pred ich odovzdaním do zberu očistiť, vyliať vodu z filtra práčky alebo odmraziť mrazničku.

Túto službu poskytuje mestu jeho zmluvný partner – spoločnosť Envidom. Po úvodných zberoch počas leta plánuje spoločnosť robiť zbery raz za kvartál. V prípade zvýšeného záujmu je možné, že službu bude poskytovať aj častejšie.

Už aj Partizánske môže zbierať elektroodpad s nami!✅ Nepotrebné veľké spotrebiče, ktoré vám doma len zavadzajú,…

Posted by Zberelektroodpadu.sk on Friday, July 2, 2021

Foto: ilustračné piqsels.com