Nové parkovacie miesta na Družstevnej ulici sú v prevádzke

451
parkovanie v partizanskom luhy

Spevnená plocha na Družstevnej ulici už slúži verejnosti. S jej budovaním sa začalo ešte v minulom roku, v prvej polovici apríla prebehli posledné práce.

„Dokončilo sa asfaltovanie rozšírenia prístupovej cesty, ako aj  vstupu na spevnenú plochu,“ vysvetlil  Peter Minárik, referent dopravy MsÚ v Partizánskom. Spevnená plocha tak ponúka 28 miest pre vozidlá, mesto však v snahe vyjsť v ústrety podnikateľom vyhradilo dve parkovacie miesta pre zásobovacie vozidlá do blízkych potravín.

Zvyšných 26 miest je súčasťou spoplatnenej parkovacej zóny. Rozhodli o tom mestskí poslanci na februárovom rokovaní. V apríli pribudlo aj nové usmernenie pre vodičov. „Dopravné značenie sa zmenilo kvôli rozhodnutiu dopravnej polície, umiestnený je tam teraz zákaz státia, výnimku má spomínané zásobovanie,“ konkretizoval Peter Minárik.

Mesto do vybudovania spevnenej plochy investovalo viac ako 40-tisíc eur. Nových parkovacích miest sa čoskoro dočkajú aj obyvatelia sídliska Šípok, ktoré sa momentálne budujú v blízkosti nových bytových domov.

Foto: mm