Novinka na Moyzesovej ulici v Partizánskom: Ako správne dávať prednosť?

1535
moyzesova ulica partizanske

V závere minulého týždňa pribudli na Moyzesovej ulici nové dopravné značenie a prvky, ktoré majú za cieľ spomaliť a upokojiť dopravu na tejto komunikácii. 

Podľa mestského úradu ide o krátkodobé riešenie, kým bude hotový projekt komplexnej rekonštrukcie ulice.

Požiadavka obyvateľov

„Táto požiadavka bola viackrát prerokovaná na spoločných stretnutiach primátora Jozefa Božika s obyvateľmi danej lokality a príslušným výborom mestskej časti. Na základe požiadavky sme dali vypracovať projekt dopravného značenia, ktorý bol odkonzultovaný aj s dopravným inžinierom. Podľa tohto stanoviska sme úpravu realizovali,“ vysvetlil referent dopravy MsÚ v Partizánskom Peter Minárik.

Na vozovke sú tak po novom dopravné tiene, stĺpiky, tri parkovacie plochy, ktoré nie sú súčasťou platenej parkovacej zóny a miesta so zákazom státia, ktoré sú označené tzv. cikcak čiarou. „Tie slúžia na to, aby obyvatelia dotknutých domov mohli vyjsť s autom z dvora,“ pokračoval Peter Minárik.

moyzesova ulica partizánske

Ako dávať prednosť?

Dôležitým prvkom je nové zvislé dopravné značenie, ktoré prikazuje vodičom, ako sa v tomto úseku majú správať. „Vodič, ktorý jazdí z centra smerom na Námestie mieru, je donútený znížiť rýchlosť, pretože má teraz v jazde prekážku. Platí však, že tento vodič má prednosť a vodič jazdiaci od Majtexu tak musí nové dopravné značenie rešpektovať,“ vysvetlil referent dopravy.

Po novom sú obaja vodiči prinútení znížiť rýchlosť jazdy, čím sa prirodzene doprava spomalí a cesta sa stane bezpečnejšou.

Foto: mm

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.