Novinka: Otestovať na COVID-19 sa dá aj v Partizánskom

3229

Do nemocnice sa až do odvolania príbuzní pacientov nedostanú. Zriadená je opäť aj triáž pred vstupom do areálu. 

Ako sme už informovali, na základe nariadenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prievidzi a Krízového štábu OÚ platí od piatku 18. septembra v Nemocnici Svet zdravia Partizánske až do odvolania zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach.

Nemocnica sa však rozhodla prijať aj ďalšie opatrenia. “Čo sa týka pôrodov, pred prijatím budúca mamička podpíše čestné prehlásenie o tom, že nebola v rizikovej krajine, ani v kontakte s osobou s ochorením COVID-19 a nemá príznaky akútneho respiračného ochorenia. Je jej tiež odmeraná telesná teplota. Sprevádzajúca osoba je povolená, rovnako však podpisuje čestné prehlásenie a prechádza triážou,” vysvetlila situáciu Jana Fedáková, komunikačný špecialista zo spoločnosti ProCare a Svet zdravia.

Zriadili mobilné odbery 

Ako ďalej uviedla, partizánska nemocnica neustále sleduje aktuálnu epidemiologickú situáciu v regióne a na základe toho pristupuje k jednotlivým opatreniam. Samozrejmosťou je vstup pacientov s rúškom a triedenie pacientov pred prijatím na hospitalizáciu či pred vyšetrením.

Od pondelka 21. septembra funguje pred nemocnicou v spolupráci s Alpha medical mobilné odberové miesto. Odberové dni budú v pondelok, v stredu a piatok od 7.00-10.00 hod, pričom medzi 7.00-8.00 hod. je čas vyhradený samoplatcom, od 8.00 hod pacientom s COVID passom. 

Viac o aktuálnej situácii: V nemocnici sa zakazujú návštevy, ako je to s podujatiami?

foto: ilustračné, pixabay.com