Novinky v ZŠ v Partizánskom: Pozornosť pútajú nový cykloprístrešok, ale aj moderná knižnica

146
nový prístrešok pre bicykle, ZŠ Radovana Kaufmana

V uplynulom týždni vládol v Základnej škole Radovana Kaufmana na Nádražnej ulici v Partizánskom stavebný ruch. Prebiehala tam totiž rekonštrukcia školskej knižnice. Vo štvrtok 10. apríla bol v areáli školy namontovaný aj nový cykloprístrešok.

Jeho dĺžka je približne 10 metrov, slúži žiakom, ale aj zamestnancom školy. „Cykloprístrešok v škole chýbal, bicykle boli vonku, neboli chránené, pršalo a snežilo na ne. Jeho vybudovanie žiadali zamestnanci i samotní žiaci,“ poznamenal riaditeľ ZŠ Radovana Kaufmana Benjamín Horváth. Na nový prvok bolo vyčlenených deväťtisíc eur.

Do cykloprístrešku sa zmestí približne 25 bicyklov alebo kolobežiek. „Bude chránený kamerovým systémom, takže sa nikto nemusí báť, že by o svoj bicykel alebo kolobežku prišiel,“ doplnil riaditeľ. Je zhotovený z kovovej konštrukcie a lexanu. Samotná montáž prístrešku trvala niekoľko hodín.

Knižnica v novom šate

Jednou z ďalších investícií v Základnej škole Radovana Kaufmana je aj rekonštrukcia školskej knižnice. Hotové skrinky boli dovezené v utorok 9. apríla, kedy sa začalo aj s ich montážou. Nová knižnica má svoje miesto v konferenčných priestoroch. „Ide o zasadaciu miestnosť, ktorá slúži na porady a rôzne stretnutia učiteľov. Po novom sa bude využívať aj ako knižnica. Vytvoríme príjemné prostredie, budú sem môcť chodiť žiaci, budú sa tu realizovať rôzne stretnutia, dúfam, že aj so spisovateľmi,“ podotkol riaditeľ.

nová knižnica, ZŠ Radovana Kaufmana

Pôvodnú knižnicu tak premiestnili do vynovených priestorov. Celková cena investície predstavuje približne deväťtisíc eur. „Skrinky sa poukladali na správne miesto. Táto miestnosť nebola predtým nijako zariadená, slúžila len ako konferenčná,“ ozrejmil Benjamín Horváth. Súčasťou novej knižnice je aj sedačka.

Tá pôvodná sa nachádzala v nevyhovujúcich priestoroch, aj kvôli tomu ju presťahovali do takzvanej školskej klubovne.

Foto: ZŠ Radovana Kaufmana, FB Chceme zmenu v PE

Vyštudovala editorstvo a vydavateľskú prax na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Miluje knihy a písanie. Rada s ľuďmi komunikuje a rovnako ich počúva, preto ju baví prinášať životné príbehy, ktoré majú výpovednú hodnotu.