FOTO: Nový závod Medline v Malých Bieliciach rastie ako z vody. Výrobu spustia už začiatkom budúceho roka

1433
medline partizanske

Závod súkromného investora Medline Assembly Slovakia, ktorý vyrastá v priemyselnom parku v Malých Bieliciach, začína nadobúdať reálne kontúry.

Aj napriek pandémii, ktorá spôsobila oneskorenie niektorých dodávok materiálov, práce na stavbe pokračujú v súlade s harmonogramom. V predchádzajúcich mesiacoch sa pracovalo na výstavbe nosnej železobetónovej konštrukcie výrobnej haly. „Podarilo sa nám sfinalizovať fasádne konštrukcie, súbežne prebieha montáž strechy. Pripravujeme sa na betonáž podlahových dosiek, ktoré budú tvoriť najhlavnejšiu časť celého projektu,“ zhrnul hlavný stavbyvedúci Tomáš Ondričko. Stavba ako celok by mala byť podľa jeho slov dokončená na konci októbra.

Vyrábať začnú začiatkom roka 2022 

„Zatiaľ sme veľmi spokojní, všetko ide podľa plánu. Vyzerá to tak, že budeme pripravení otvoriť a začať s výrobou budúci rok v januári alebo vo februári,“ skonštatoval priamo na stavenisku riaditeľ závodu Alexis Avet-Rochex. Spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu zdravotníckych chirurgických setov, presunie do novej výrobnej haly svojich zamestnancov z existujúceho závodu v Bánovciach nad Bebravou. Zároveň ponúkne 300 nových pracovných miest.

Pozrite sa, ako to na stavenisku vyzerá, v našej galérii:

Foto: ms

Sandra Čaprnková
Do redakčného tímu sa pridala vo februári 2014. Vyštudovala síce verejnú politiku, no doma sa najviac cíti v kultúrno-spoločenských či lifestylových témach. Je rada v kontakte s ľuďmi, preto ju baví prinášať rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami z „našich končín“.