Obrovská tragédia: Pri dopravnej nehode zahynul vodič (60) z okresu Partizánske! FOTO

2433

O život prišiel nevinný človek z nášho okresu. Tragická dopravná nehoda sa udiala pri Nitrici. 

V stredu 1. júla krátko po 19.00 hodine došlo na ceste v katastri obce Nitrica k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej zbytočne vyhasol ľudský život.  Podľa doterajších zistení, k dopravnej nehode malo dôjsť tak, že 35-ročný vodič z Prievidze na vozidle Audi A4 jazdil od Novák smerom na Horné Vestenice. “Z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do ľavého jazdného pruhu, kde v tom čase jazdilo nákladné vozidlo Renault Magnum s prívesom, ktoré riadil 60-ročný vodič z okesu Partizánske. Po náraze vozidlo Renault prešlo vľavo mimo cestu do poľa, kde sa prevrátilo aj s návesom. Ťahač ostal následne prevrátený na streche, v dôsledku čoho vodič nákladného vozidla utrpel zranenia, ktorým podľahol na mieste dopravnej nehody,” povedal krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Vodič osobného vozidla sa zranil ľahko. Škoda bola predbežne vyčíslená na asi 21 000 eur. Na mieste dopravnej nehody bol prítomný aj súdny znalec z odboru cestná doprava.
Počas dokumentovania tejto mimoriadne tragickej dopravnej nehody bola doprava na ceste uzatvorená a cestná premávka bola policajtmi presmerovaná cez okolité obce.

Vodiča Audi dopravní policajti na mieste nehody podrobili dychovej skúške. Jej výsledok bol negatívny. Nebohému vodičovi nákladného vozidla bude odobratá krv na zistenie prítomnosti alkoholu alebo iných omamných látok pri súdnej pitve. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania. Vec si na mieste prevzal vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Prievidze. V predmetnej veci je začaté trestné stíhanie, a to vo veci prečinu usmrtenie.

“Opakovane apelujeme na vodičov, aby boli opatrní a nepreceňovali svoje schopnosti. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách. Je dôležité uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky,” dodal Kudlička.

zdroj: KR PZ Trenčín, foto: KR PZ Trenčín, Prezídium HaZZ