Odmeny za očkovanie chcú rozdať zdravotníkom a zamestnancom v partizánskej nemocnici

1752
nemocnica covid partizanske

Pandémia ťažko skúša každého z nás. Najviac sa s ňou však stretávajú zdravotníci, ktorí dennodenne čelia náročným situáciám. Podať im pomocnú ruku sa rozhodli poslanci, ktorí prichádzajú s iniciatívou. V utorok 14. decembra ju prezentovali na 20. riadnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Partizánskom.

S výzvou prišiel poslanec za mestskú časť Centrum-Baťovany Juraj Krasula. „Vytvárame fond a vyzývame občiansku verejnosť a všetkých, ktorí budú môcť a dovolí im to ekonomická situácia, aby pomohli ľuďom, ktorí pracujú v nemocnici v Partizánskom,“ ozrejmil. Podľa jeho slov ide v prvom rade o výzvu smerom k poslancom s tým, že tí, ktorí dostanú finančné prostriedky za očkovanie, môžu prispieť dobrovoľnou sumou. Samozrejme, zapojiť sa môže každý.

Zapoja sa poslanci i primátor

Ako poslanec počas rokovania vysvetlil, vznikne správna rada účtu, aby bola dodržaná objektivita. Finančné prostriedky sa rozdelia a odovzdajú lekárom, zdravotným sestrám, sanitárom, upratovačkám – všetkým, ktorí pracujú v partizánskej nemocnici a podieľajú sa na zvládnutí pandémie.

K iniciatíve sa pridal aj primátor Jozef Božik, ktorý sa tiež rozhodol pomôcť ťažko skúšaným zdravotníckym pracovníkom. Ako informoval, peniaze budú posielané na účet Lekárskej odborovej organizácie, ktorá sídli v nemocnici, nie na účet siete nemocníc Svet zdravia, pod ktorú patrí i tá naša. Počas diskusie návrh podporilo aj viacero poslancov.

Všetci tí, ktorí budú chcieť pomôcť, môžu dobrovoľnú sumu finančných prostriedkov zaslať na transparentný účet SK14 0900 0000 0000 3852 8345.

Foto: ilustračné, FB Penta – Zlepšujeme zdravotníctvo