Ohrozoval seba i ostatných vodičov: Peter (49) z Partizánskeho sadol za volant opitý!

1331

Nezodpovednosť niektorých vodičov nepozná hraníc. Čerstvým príkladom je Peter, ktorého muži zákona prichytili priamo v centre mesta. 

Dopravní  policajti z Partizánskeho vzniesli obvinenie pre prečin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky  voči 49-ročnému Petrovi z Partizánskeho. Obvinený vodič mal vo večerných hodinách jazdiť na aute značky Peugeot v Partizánskom po Námestí SNP, pričom  bol zastavený a kontrolovaný policajnou hliadkou Obvodného oddelenia Partizánske.        “Pri kontrole sa vodič podrobil aj dychovej skúške s výsledkom merania 0,70 mg/l (1,46 promile) alkoholu v dychu. Obvinenému vodičovi hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok,” objasil trenčiansky policajný hovorca Pavol Kudlička.

Polícia opätovne upozorňuje vodičov, ktorí pred jazdou požijú alkoholické nápoje a sadnú si za volant, že svojou nezodpovednosťou ohrozujú nielen svoj život a zdravie, ale hlavne ohrozujú životy a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky. Polícia takéto kontroly na zistenie požitia alkoholu vodičmi bude  naďalej vykonávať v celom Trenčianskom kraji.

foto: ilustračné, KR PZ v Trenčíne