Okresný súd v Partizánskom má nového predsedu

691
okresný sud partizanske
Zdroj: mm

Súčasná ministerka spravodlivosti Mária Kolíková akceptovala rozhodnutie výberovej komisie o novom predsedovi Okresného súdu v Partizánskom. Tento post bol takmer rok neobsadený.

Od 1. februára bude vykonávať funkciu predsedu Okresného súdu Partizánske Peter Štefčík, ktorý v tejto inštitúcii pôsobí už päť rokov. Na poste nahradil dlhoročnú predsedníčku.

„Božena Brinčíková vykonávala funkciu predsedu Okresného súdu Partizánske v rokoch 1997 – 2004 a od roku 2008  až do  17. februára 2021, kedy jej skončilo funkčné obdobie,“ uviedol hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus. Od tohto obdobia až do februára 2022 súd nemal predsedu. „Činnosť podľa zákona o súdoch v danom období vykonávala Alena Blašková,“ konkretizoval hovorca.

Okresný súd v Partizánskom má dlhú históriu, v tej istej budove ako teraz fungoval už v rokoch 1948 – 1960. S prestávkami sa tak v meste nachádza okresný súd už 34 rokov.

Foto: mm

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.