Opitý vodič (23) spôsobil na Šípku vážnu nehodu: Za niekoľko sekúnd poškodil 5 vozidiel

2172

Privolaní policajti sa nestačili čudovať. Jeden vodič v priebehu niekoľkých sekúnd poškodil všetko, čo mu stálo v ceste. 

V nedeľu 2. apríla počas skorých ranných hodín 23-ročný vodič na aute značky Volkswagen Sharan pri prejazde ľavotočivou zákrutou na sídlisku Šípok zišiel mimo cesty na trávnatý porast, kde narazil do smerovacej tabule.

Následne prešiel na priľahlé parkovisko, tam narazil do zaparkovaných vozidiel Peugeot a Toyota. To odhodilo do auta Škody Octavie a to zase do vozidla Volkswagen Passat.

„Auto vinníka skončilo prevrátené na pravom boku. Krátko po dopravnej nehode bola s mužom vykonaná dychová skúška, ktorá skončila o 3.00 h ráno s výsledkom 2,06 promile alkoholu. Škoda vzniknutá poškodením vozidiel a dopravného značenia bola predbežne vyčíslená na 9 500 eur. K zraneniu osôb nedošlo,“ uviedla Katarína Kuzmová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Vodičovi bola na mieste obmedzená osobná sloboda a zadržaný vodičský preukaz. Bol umiestnený v cele policajného zaistenia a po vytriezvení vypočutý.

„Polícia v Partizánskom v súvislosti s touto nehodou začala trestné stíhanie vo veci prečinu Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky,“ dodala hovorkyňa.

nehoda šipok nehoda šipok nehoda šipok nehoda šipok nehoda šipok nehoda šipok

Zdroj a foto: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.