Osem nehôd, štyri pod vplyvom alkoholu a dokonca v jednej obci: Polícia reagovala nečakanou akciou!

2069

Na území okresu Partizánske sa za posledný mesiac stalo až osem nehôd, pričom v štyroch prípadoch boli vodiči pod vplyvom alkoholu. Spája ich však aj čosi iné.

 

„Prekvapujúce je, že všetky štyri nehody sa stali v obci Hradište,“ skonštatoval Branislav Vožňák, riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu (ODI) Okresného riaditeľstva PZ v Partizánskom. Polícia sa preto rozhodla reagovať osobitnou celookresnou akciou v sobotu 17. decembra vo večerných hodinách. Vodičov motorových vozidiel kontrolovali tam, kde si to spomínané kolízie vyžadovali – v obci Hradište na ceste I/9, ako aj na II/579.

„Aj napriek tomu, že od augusta prebiehajú každý mesiac dopravno-bezpečnostné opatrenia, ktorých hlavným zameraním je kontrola dodržiavania požívania alkoholických nápojov a omamných látok vodičmi vozidiel, niektorí z nich si nevedia povedať dosť a sadnú si za volant buď opití alebo pod vplyvom iných návykových látok,“ pokračoval riaditeľ ODI OR PZ v Partizánskom.

Akciu zabezpečovalo osem príslušníkov Policajného zboru, štyria policajti dopravnej a štyria poriadkovej polície. A aké výsledky neočakávaná kontrola priniesla? Dychové skúšky na alkohol boli u 164 skontrolovaných vodičov negatívne, polícia v tejto súvislosti zistila osem priestupkov.

Foto: mm

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.