Otrasný prípad v Partizánskom: Muž mal roky týrať svoju priateľku, nakoniec sa jej z bytu podarilo ujsť

7367

Dva roky mal týrať svoju partnerku v byte v Partizánskom. Žene sa napokon podarilo z pekla utiecť.

Policajný vyšetrovateľ z Partizánskeho vzniesol voči 40-ročnému mužovi obvinenie za zločin týranie blízkej osoby a zverenej osoby. “Obvinený muž mal od presne nezisteného obdobia  v roku 2019 do 15. mája v jednom z bytov v Partizánskom týrať svoju 38-ročnú priateľku. Mal jej vulgárne nadávať, vyvolával u nej pocit stresu, pohŕdavo sa k nej správal a dokonca ju niekoľkokrát aj fyzicky napadol. Napadnutá žena zo strachu pred ním políciu nekontaktovala,” povedal krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Naposledy ju mal napadnúť 15. mája ráno, najskôr verbálne a následne aj fyzicky. Detaily s ohľadom na ženu polícia neuvádza, ale tá mala vážnu a dôvodnú obavu o svoj život po poslednom útoku. Podarilo sa jej z bytu ujsť a konanie svojho priateľa oznámila polícii. “Policajti agresívneho muža obmedzili v zmysle zákona na osobnej slobode. Vyšetrovateľ po vykonaní potrebných procesných úkonoch spracoval návrh na väzobné stíhanie 40-ročného útočníka,” dodal Kudlička.

Sudca Okresného súdu v Partizánskom rozhodol, že bude stíhaný väzobne. Obvinenému za uvedený zločin v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

zdroj: KR PZ TN, foto: ilustračné KR PZ TN