Otvoria nové vakcinačné miesto: V pracovné dni budú očkovať záujemcov až do večera

988

Počas víkendu sa spustí očkovanie v ďalšom mobilnom centre neďaleko Partizánskeho. To bude zriadené v priestoroch OC Korzo v Prievidzi nielen pre miestnych, ale aj občanov zo širokého okolia. 

„Záujem verejnosti o očkovanie neustále rastie, kapacita Vakcinačného strediska v Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach je obmedzená, a preto neustále hľadáme nové riešenie, ako sa dostávať čoraz bližšie k ľuďom,“ uviedlo zdravotnícke zariadenie na svojej oficiálnej webovej stránke. Nové mobilné očkovacie centrum bojnická nemocnica pripravila v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom a mestom Prievidza. Nachádzať sa bude v priestoroch bývalej banky so vstupom od predajne elektrospotrebičov.

Cez týždeň i víkendy

Vakcinačný tím nemocnice podáva záujemcom bez registrácie vakcínu Comirnaty od spoločností Pfizer/BioNTech. Očkovanie bude zabezpečovať aj počas pracovných dní – pondelok až piatok  v čase od 16.00 do 20.00 h a cez víkendy – v sobotu a nedeľu od 10.00 do 19.00 h (obedná prestávka od 12.00 do 12.30 h).  

„Táto možnosť je určená najmä pre záujemcov so zníženou dostupnosťou očkovania, ktorí sa nemôžu registrovať na vakcináciu online, alebo dlho čakajú vo vakcinačnej čakárni, kde sú po registrácii zaradení do zoznamu čakateľov na termín. Ten sa prideľuje prioritne podľa veku, prednosť majú aj osoby s ťažko a stredne ťažko závažnými chorobami,“ ozrejmila nemocnica.

Čo si treba priniesť?

V prípade, že idete na druhú alebo tretiu dávku vakcíny, nezabudnite si aj doklad o zaočkovaní prvou alebo druhou dávkou. Pre zrýchlenie procesu odporúča personál nemocnice priniesť si so sebou vyplnený informovaný súhlas pacienta, anamnestický dotazník, ako aj občiansky preukaz, preukaz poistenca a  kartičku s prehľadom o užívaných liekoch.

Zdroj: NsP Prievidza s sídlom v Bojniciach, foto: FB Nemocnice Svet zdravia

Do redakčného tímu sa pridala vo februári 2014. Vyštudovala síce verejnú politiku, no doma sa najviac cíti v kultúrno-spoločenských či lifestylových témach. Je rada v kontakte s ľuďmi, preto ju baví prinášať rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami z „našich končín“.