Parkovisko na Družstevnej ulici zaradili do platenej parkovacej zóny

565
parkovisko družstevná partizanske

Novovybudované parkovisko na Družstevnej ulici v Partizánskom bude patriť do parkovacej zóny. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom riadnom februárovom rokovaní.

Ako je uvedené v dôvodovej správe predloženej na zasadnutie, prevádzka mestskej parkovacej zóny priniesla množstvo podnetov. Obyvatelia bytových domov č. 892 a 889 na Družstevnej ulici požadovali vyriešiť statickú dopravu v ich okolí. Pôvodné parkovisko v tejto lokalite s dvanástimi parkovacími miestami sa zrušilo.

Parkovisko ponúka desiatky miest

Samospráva vybudovala v prvej etape novú spevnenú plochu zo zámkovej dlažby a vegetačných betónových tvárnic, ktorá slúži na odstavenie 28 motorových vozidiel. Z tohto počtu nových parkovacích miest sú dve vyhradené pre zásobovanie, jedno je k dispozícii zásobovacím vozidlám 24 hodín denne, druhé od pondelka do soboty v čase od 7.00 do 17.00 h. Parkovisko bude označené zvislým dopravným značením Parkovacia zóna a Koniec parkovacej zóny aj so spôsobom úhrady parkovania.

Odľahčia statickú dopravu

Posunutím hraníc parkovacej zóny sa novovybudované miesta zaradia do Mestskej parkovacej zóny. Zároveň výrazným spôsobom odľahčia situáciu na iných odstavných plochách v blízkosti. „Pomáhame celému systému, nakoľko je potrebné, keďže sme v minulosti mali problémy so statickou dopravou, vytvárať adekvátne priestory na to, aby ľudia žijúci v okolitých bytových domoch mali kde odstaviť svoje motorové vozidlo,“ podotkol primátor Jozef Božik. Celkový počet parkovacích miest sa tak na Družstevnej ulici rozrastie z pôvodných 117 na 133.

Foto: msk

Do redakčného tímu sa pridala vo februári 2014. Vyštudovala síce verejnú politiku, no doma sa najviac cíti v kultúrno-spoločenských či lifestylových témach. Je rada v kontakte s ľuďmi, preto ju baví prinášať rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami z „našich končín“.