Partizánčan Denis Vavro opustil taliansky futbalový klub Lazio Rím a vracia sa „domov“

1210
Denis Vavro FC Kodaň futbal

Člen širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie Denis Vavro putuje z talianskeho klubu Lazio Rím po dva a pol roku späť do Dánska. Partizánčan bude vo svojom niekdajšom klube FC Kodaň hosťovať do konca aktuálnej súťažnej sezóny.

Hráčom talianskeho klubu Lazio Rím sa stal v lete 2019, kam prestúpil za približne 12,5 milióna eur. S „orlicou” podpísal zmluvu až na päť rokov. Odchovanec FK Tempo Partizánske sa však vo „večnom meste” nedokázal presadiť a neskôr šiel na hosťovanie do španielskej Huescy, za ktorú odohral v LaLige jedenásť stretnutí.

Denis Vavro FC Kodaň futbal
Denis Vavro bude opäť obliekať dres FC Kodaň, zdroj: FB F.C. København

Do Kodane prichádza s jasným cieľom

Späť do Lazia sa Denis vrátil počas uplynulého leta, no dokopy odohral pod trénerom Mauriziom Sarrim len dvanásť minút. Hoci sa rodák z Partizánskeho začal postupne objavovať na súpiske Lazia, jarnú časť strávi už na „starom-známom” mieste. Denis Vavro sa totiž po dva a pol roku vrátil späť do FC Kodaň. „FC Kodaň pre mňa znamená veľmi veľa. Keď som tu bol prvýkrát, tak som zažil s mužstvom skvelé časy. Už sa neviem dočkať, ako budem znovu hrať na štadióne Parken, kde sa budem môcť znovu naštartovať. Po odchode z Kodane som zostal v kontakte s viacerými bývalými spoluhráčmi aj trénermi. Prišiel som len s jedným cieľom, aby sme sa v lete stali majstrami. Som pripravený vydať zo seba sto percent, aby sa nám to podarilo,” povedal Denis Vavro a dodal: „Som šťastný, Kodaň je môj domov. Keď mi môj agent povedal, že ma klub chce, len som povedal, OK, idem domov.“

V médiách sa pred nedávnom objavili informácie o ponukách zo Španielska a Ruska. „Z Ruska som nemal žiadnu ponuku, bola to kačica. Zo Španielska sme tiež nemali nič oficiálne, bolo to viac-menej iba o keby… Jedine z Kodane to bolo oficiálne aj konkrétne,“ vyjadril sa Denis Vavro na margo prestupového šumu.

Dánsky klub má z prestupu radosť

V Dánsku bude dvadsaťpäročný stredný obranca hosťovať do konca aktuálnej sezóny. V prípade spokojnosti si môže aktuálne druhý klub dánskej Superligy uplatniť opciu na trvalý prestup. „Každý, kto sledoval dánsku Superligu, pozná Denisove kvality. Je súbojový, silný, rýchly a nekompromisný obranca so solídnymi technickými schopnosťami. Denis prejavil veľkú túžbu vrátiť sa do FCK a my z toho máme radosť,“ povedal pre klubový web športový riaditeľ FC Peter Christiansen. „Máme silnú defenzívu, v lige aj v európskych pohároch sme nedostali veľa gólov. Ale chceme ju mať ešte lepšiu. V tíme potrebujeme konkurenciu a určite bude posilou. Je silný v hre jeden na jedného, dobrý v hre hlavou a má víťaznú mentalitu,“ vyjadril sa margo príchodu Denisa Vavra hlavný tréner dánskeho klubu Jess Thorup.

Opora kodanských „levov“

Do Kodane prestúpil Vavro v auguste 2017 z MŠK Žilina za 1,4 milióna eur. V drese žilinských šošonov odohral 74 stretnutí, strelil osem gólov a v sezóne 2016/2017 získal slovenský titul. Debut za kodaňský FC zaznamenal 10. septembra proti FC Midtjylland. Za Kodaň odohral spolu 85 zápasov, v ktorých strelil tri góly. Jeden v lige a dva v Európskej lige. Postupne sa vypracoval na veľkú oporu kodanských „levov“, s ktorými sa v súťažnej sezóne 2018/2019 rovnako tešil z majstrovského titulu. Slovenský stopér patril zároveň k najlepšie hodnoteným hráčom dánskej ligy. Vybojoval si rešpekt a skvelé výkony podával aj na európskej pôde, keď sa s Kodaňou v roku 1918 dokázal prebojovať najskôr do osemfinále Európskej ligy a o rok na to do skupinovej fázy. Pre jeho razantný a nekompromisný obranný štýl mu prischla v Dánsku prezývka „tank“.

V majstrovskej ligovej sezóne 2018/2019 odohral Denis Vavro v drese FC Kodaň 2719 minút, čím sa stal tretím najvyťaženejším hráčom celého mužstva. V drese Lazia odohral od leta 2019 celkovo dvadsaťjeden stretnutí, no nedokázal sa, žiaľ, naplno presadiť a vypýtať si miesto v základe Simoneho Inzaghiho a následne jeho nástupcu Maurizia Sarriho. S Laziom má na konte prvenstvo v talianskom Superpohári zo sezóny 2018/2019. V roku 2021 si dvanásťnásobný slovenský reprezentant po výborných výkonoch v LaLige počas hosťovanie v španielskej SD Huesca vybojoval nomináciu na o rok oneskorené EURO 2020. V dejisku šampionátu ho však vyradil pozitívny test na koronavírus. Naposledy nastúpil za Slovensko v medzištátnom zápase v lete minulého roku proti Bulharsku.

Zdroj: FC Kodaň, Twitter, FB F.C. København