Partizánčanka Andrea Švecová sa predstaví na majstrovstvách sveta v Keni!

1249

Po majstrovstvách Európy atlétov do 20 rokov, ktoré sa konali v júli v Estónsku, sa Andrea Švecová z Partizánskeho predstaví aj na juniorských majstrovstvách sveta.

Na mítingu v rakúskom Grazi v behu na 400 m cez prekážky splnila s časom 1:00,55 min limit na augustové juniorské majstrovstvá sveta v Nairobi, ktorý bol stanovený na 1:00,75 min. Na 4. ročníku podujatia LTU Graz Sommermeeting zverenkyňa trénera Jozefa Šveca skončila tretia za Chorvátkou Idou Šimunčičovou, ktorá zvíťazila v osobnom rekorde 58,60 s a za druhou v poradí Viktoriou Willhuberovou (59,52 s) z Rakúska.

Využila poslednú šancu

„Keďže preteky v Grazi boli mojou poslednou súťažou, na ktorej som sa mohla kvalifikovať na majstrovstvá sveta, bola som viac vystresovaná ako obvykle. Na druhej strane som si však verila, pretože som sa na posledných tréningoch ukazovala na prekážkach lepšie nielen rytmicky, ale aj rýchlostne. Aj keď mi beh nevyšiel úplne podľa predstáv a spravila som zopár technických chýb, utvorenie osobného rekordu o takmer pol sekundy a aj splnenie limitu do Kene ma veľmi teší. Počas ďalších dvoch týždňov pred odletom by som chcela zapracovať ešte na technike, a verím, že v Nairobi sa mi opäť podarí vylepšiť si osobný rekord a obsadím čo najlepšiu priečku,“ povedala Andrea Švecová, ktorá si v Grazi posunula osobný rekord o 49 stotín.

Radosť priaznivcom 🇸🇰 slovenskej atletiky neurobila na 400 m prekážok len Emma Zapletalová postupom do semifinále OH v…

Posted by Slovenský atletický zväz on Saturday, July 31, 2021

Do Kene bez trénera

Na svetový šampionát do Kene mala študentka gymnázia v Partizánskom pôvodne cestovať aj so svojím otcom a zároveň trénerom Jozefom Švecom. Ten bol členom realizačného tímu slovenskej juniorskej reprezentácie. „Nakoľko sa moja staršia sestra Natálka vydáva len štyri dni po prílete z Kene, ocino kvôli aktuálnej situácii s koronavírusom prehodnotil svoju účasť na majstrovstvách sveta. Rozhodol sa neriskovať, keďže by v prípade nakazenia musel zostať v karanténe v Keni a nemohol by tak odviesť svoju dcéru k oltáru,“ vysvetlila okolnosti neúčasti svojho trénera na vrcholnom podujatí Andrea Švecová.

V poradí 18. majstrovstvá sveta juniorov sa uskutočnia od 17. do 22. augusta v keňskom Nairobi. Zo slovenských atlétov sa na šampionát nominovali: Andrea Švecová (400 m prekážky), Viktória Foster (100 m, 200 m, 100 m prekážky), Terézia Kurucová (10 000 m chôdza, všetky z klubu ŠK ŠOG Nitra), Karel Šula (guľa, Slávia UK Bratislava) a Alžbeta Ragasová (10 000 m chôdza, AK Spartak Dubnica nad Váhom).

👉 Na 18. juniorských majstrovstvách sveta v kenskom Nairobi (17. – 22. augusta 2021) bude štartovať dovedna 973…

Posted by Slovenský atletický zväz on Thursday, August 12, 2021

foto: FB SAZ SR, Ján Luky