Je dobojované! Plavkyne prvej slovenskej štafety žien SVK Women relay v utorok 22. septembra po trojročnej príprave pokorili slávny kanál La Manche!

V studených a rozbúrených vlnách zdolali bez neoprénu približne 45 km dlhý úsek Lamanšského prielivu z anglického na francúzske pobrežie za 12 hodín a 40 minút. O historický zápis sa pričinili aj mama s dcérou – Tatiana a Nina Chudé z Partizánskeho. „Život je tak krásny a nevyspytateľný, som vďačná za takúto krásnu príležitosť byť súčasťou tímu SVK woman relay a ešte aj s mojou maminkou… Tri krásne roky prípravy, hromženia, svalovice, bolesti a prekonávania svojich limitov stáli za každú sekundu, či už vo vode alebo na lodi,“ zhodnotila svoj plavecký výkon Nina Chudá.

Plavkyne Nina Chudá Tatiana Chudá La Manche
Vľavo vo vodách Lamanšského prielivu Tatiana Chudá a na fotografii vpravo sa pripravuje jej dcéra Nina Chudá

Na prvý štafetový úsek z anglického Doveru sa o 2.00 h ráno vydala najskúsenejšia slovenská diaľková plavkyňa Zuzana Jusková z Košíc. Slovenské sexteto plavkýň vedené trénerom Zoltánom Makaiom tvorili aj Zuzana Szaboóvá z Popradu a Bratislavčanky Zuzana Vančová a Soňa Rebrová.

Plavkyne Nina Chudá Tatiana Chudá La Manche štafeta
Na fotografii zľava: Tatiana Chudá, Nina Chudá, Zuzana Szaboóvá, Zuzana Vančová, Zuzana Jusková (hore) a Soňa Rebrová

Členky štafety sa striedali po hodine, pri výmene sa nesmeli navzájom dotknúť a nemohli sa dotknúť ani lode, inak by boli diskvalifikované. Na všetko dohliadal komisár z Channel Swimming Association.

Za 12 hodín 40 minút sme preplávali kanál La Manche z Anglicka do Francúzska. JE TO TAM!!!

Uverejnil používateľ SVK women relay Utorok 22. septembra 2020

Tatiana a Nina Chudé sa na preplávanie Lamanškého prielivu pripravovali tri roky. Vlani spolu zaplávali za 24 hodín v topoľčianskom bazéne 67 km, čím vytvorili slovenský rekord.

Foto: archív Tatiany a Niny Chudej, video: FB SVK women relay