Partizánske spustilo novú službu: Občania si môžu požičať kyslíkové prístroje

643
kyslikove pristroje partizanske

Partizánčania môžu využívať novú sociálnu službu, ktorú im ponúka samospráva. Zapožičiavanie kyslíkových prístrojov pre občanov za symbolicky poplatok odsúhlasili mestskí poslanci na svojom aprílovom zasadnutí.

Dva kyslíkové koncentrátory, ktoré sa využívajú pri liečbe koronavírusu alebo iných závažných ochoreniach, zakúpil primátor Jozef Božik ešte v závere marca. „Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu som rozhodol a inicioval poskytovanie novej služby, ktorá dostala aj svoj právny rámec. Ide o zapožičiavanie kyslíkových koncentrátorov. Slúžia na to, aby pomohli tým, ktorí majú problém so saturáciou kyslíka najmä v postcovidovom čase,“ uviedol primátor.

Milí spoluobčania, milí priatelia.Už prišli na mestský úrad aj dva avizované nové kyslíkové koncentrátory. Dnes som…

Posted by Chceme zmenu v Partizánskom on Tuesday, March 30, 2021

K dispozícii sú na mestskom úrade

Nová sociálna služba je určená všetkým občanom s trvalým pobytom v meste na základe odporúčania lekára. Žiadosť o poskytnutie pomôcky spolu s lekárskym potvrdením je možné podať si na oddelení sociálnych vecí mestského úradu. Poplatok za požičanie kyslíkového prístroja bol stanovený v sume 0,20 eura na deň. „Tieto finančné prostriedky sa použijú na zakúpenie sterilného vybavenia. To je potrebné, aby sa mohol používať ďalej pre iných občanov, ktorí ho budú chcieť využiť. V prípade väčšieho záujmu som pripravený doplniť počet prístrojov,“ konkretizoval Jozef Božik.

Foto: FB Chceme zmenu v Partizánskom