Pellegrini pri návšteve Zornice: Pohľady Slovákov sa upierajú do Bánoviec! VIDEO

1119

Odchádzajúci premiér Peter Pellegrini v utorok 17. marca prišiel osobne do Bánoviec nad Bebravou. Zavítal do firmy Zornica, ktorá už niekoľko dní pracuje na výrobe potrebných rúšok.

Počas návštevy Zornice, premiér informoval, že začína distribúcia rúšok do skladov štátnych hmotných rezerv, po naplnení by firma začala s výrobou aj pre komerčné účely, napríklad do lekárni.

Ako počas tlačovej konferencie povedal , počas utorka zo Zornice odchádza prvá dodávka s potrebnými rúškami, v počte takmer 20-tisíc kusov. Podľa zmluvy sa bánovská firma zaviazala vyrobiť až 650-tisíc rúšok. Výhodou takýchto rúšok je, že sú antibakteriálne a môžu sa používať opakovane. „Dnes som sa prišiel poďakovať zamestnancom, šičkám, ale aj vedeniu Zornice, že rýchlo reagovali na situáciu a zmenili výrobu,“ skonštatoval Pellegrini.

Dobrou správou je, že v najbližších dňoch sa do výrobného procesu zapojí aj druhá súkromná firma, ktorá sídli hneď vedľa Zornice. “V priebehu pár dní sme zmenili výrobný program, najkomplikovanejšie bolo zohnať daný materiál, keďže nejde o jednorazové rúška. Ak všetko pôjde podľa plánov, výrobu by sme vedeli navýšiť až na 80-tisíc kusov denne,” ozrejmil Igor Maukš. Rúška sú podľa neho plne certifikované a znesú až 200 vypraní.

V rámci tlačovej konferencie premiér priniesol aj zlú správu, počas utorka počet nakazených stúpol na 84, z akých miest sú pacienti, zatiaľ nie je známe.

NÁVŠTEVA TEXTILNEJ SPOLOČNOSTI ZORNICA Pozrite si brífing priamo z textilnej spoločnosti Zornica, ktorá začala vo veľkom vyrábať rúška.

Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Utorok 17. marca 2020

foto: fb Peter Pellegrini