Počet pacientov s ochorením COVID-19 sa v nemocnici v Partizánskom za 2 týždne zdvojnásobil!

1408

Situácia je vážna aj v našom regióne. Dôkazom sú čerstvé informácie o počte pacientov v nemocnici v Partizánskom.

Ešte 22. decembra sme vás informovali, že partizánska nemocnica posilnila svoju kapacitu pre COVID pacientov. “V súčasnosti disponuje 51 lôžkami, z toho 5 je s umelou pľúcnou ventiláciou. Aktuálne je hospitalizovaných 24 COVID pacientov, dvaja sú na umelej pľúcnej ventilácii,” povedal nám vtedy hovorca siete polikliník a nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ. Prešlo len niekoľko dní a situácia je opäť vážnejšia. Ako v pondelok 4. januára informoval primátor mesta Jozef Božik, aktuálne je v nemocnici  obsadených až 41 týchto covidových lôžok, čo je takmer dvojnásobok.

Počty nakazených stále stúpajú

Ako pokračoval, v priebehu októbra bolo PCR testami identifikovaných 340 pozitívnych prípadov u občanov s trvalým pobytom v okrese Partizánske. V novembri ich bolo už 430 a v decembri 238, no zároveň antigénovými testami bolo zistených v decembri 221 prípadov nákazy. Na prelome rokov sme teda mali 459 infikovaných z nášho okresu. Doteraz zomrelo 13 občanov na COVID-19. Žiaľ, ďalším desiatkam našich občanov skomplikoval iné diagnózy natoľko, že odišli do večnosti podstatne skôr než keby tento vírus nemali. Inak povedané, mohli sa so svojimi blízkymi tešiť z radosti života ešte ďalšie roky, no dnes sú už na druhom svete..,” uviedol primátor Partizánskeho na sociálnej sieti.

foto: ilustračné, FB MZ SR

Katarína Jankeje
Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.