Pod vplyvom alkoholu zavinil v Partizánskom nehodu: Vodič (27) nafúkal takmer 3 promile!

1182

Policajti z Partizánskeho boli v noci nedeľu 11. decembra privolaní k dopravnej nehode, kde výraznú úlohu zohral alkohol.

Podľa doterajších zistení 27-ročný vodič jazdil v neskorých nočných hodinách po ceste I/9 smerom na Prievidzu, pričom sa dostatočne nevenoval vedeniu auta. „S vozidlom zišiel vpravo mimo cesty, kde narazil do betónového premostenia. Pri nehode sa muž nezranil, ale ľahké zranenie utrpel jeho spolujazdec. Škoda na vozidle bola predbežne vyčíslená na zhruba 500 eur,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Vodič jazdil poriadne pod parou. Nafúkal až 2,85 promile. Policajti ďalej zistili, že muž má vodičský preukaz odobratý, lebo po zadržaní vodičského za alkohol a uplynutí zákazu činnosti nespravil testy. „Vodičovi bola obmedzená osobná sloboda a svoje konanie bude vysvetľovať sudcovi. Za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky mu v zmysle zákona hrozí pobyt za mrežami až na jeden rok,“ pokračovala hovorkyňa.

O tom, aký trest dostane, rozhodne sudca Okresného súdu v Partizánskom.

Zdroj a foto: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.