Podozrenie na koronavírus v Partizánskom: Muža hospitalizovali v Trenčíne

30447

V Partizánskom sa vyskytlo podozrenie na nebezpečný koronavírus. Muž bol hospitalizovaný, na výsledky testov sa čaká.

V stredu 26. februára sa v Partizánskom objavilo podozrenie na vírus, ktorý po svete zabíja stovky ľudí. Podľa našich informácií má isť o zamestnanca miestnej firmy, ktorý strávil pracovne niekoľko dní v Taliansku. V ranných hodinách bol prevezený do Fakultnej nemocnice v Trenčíne priamo z miesta bydliska. Situáciu potvrdilo aj vedenie nemocnice. „Dnes bol privezený na sledovanie 1 pacient,“ informoval riaditeľ Marián Juruš. Výsledky, ktoré by potvrdili prítomnosť nebezpečného vírusu, zatiaľ k dispozícii nie sú.

„Mestom sa šíria rôzne informácie a dezinformácie o počte hospitalizovaných občanov s podozrením na koronavírus. Dnes bol do Fakultnej nemocnice Trenčín prevezený jeden občan s podozrením na koronavírus. Som v kontakte s riaditeľom nemocnice v Trenčíne a zajtra budeme vedieť výsledok vyšetrenia. Prosím zatiaľ nešírte paniku,“ vyjadril sa k situácii primátor mesta Jozef Božik na svojom facebook profile.

Vírus na Slovensku zatiaľ nepotvrdili

Ako informoval Úrad verejného zdravotníctva SR, do 25. februára bolo vykonaných na Slovensku 90 testov, všetky s negatívnym výsledkom. Na základe pokynu predsedu vlády SR Petra Pellegriniho sú od 25. februára kontrolovaní všetci pasažieri prilietajúci do Bratislavy z Talianska. Slovensko tak reaguje na aktuálnu situáciu v Taliansku v súvislosti s ochorením COVID-19 (nový koronavírus). Všetky lety z Talianska do Bratislavy budú sprevádzať prísnejšie kontroly týkajúce sa zdravotného stavu pasažierov. „Každý cestujúci na palube lietadla z Talianska do Bratislavy bude musieť vyplniť dotazník, na základe ktorého ho budeme vedieť v prípade potreby aj po prílete na Slovensku identifikovať a v prípade potreby vyhľadať. V prípade, že na palube lietadla bude identifikovaný človek so symptómami podobnými ochoreniu COVID-19, bude okamžite po prílete odvezený špeciálnou sanitkou na izoláciu na infekčné oddelenia do nemocnice,“ uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas.

O situácii vás budeme ďalej informovať.

foto: MTP