Podozrivé čísla obťažujú Partizánčanov: Čo radí polícia?

1155

Ľuďom z Partizánskeho a okolia v posledných dňoch vyvolávajú podozrivé telefónne čísla, ktoré sú zo zahraničia. Ako upozorňuje polícia, Partizánčania nie sú jediní a takéto čísla vyzváňajú po celom Slovensku. Čo robiť, ak vám podozrivé číslo zavolá?

Ak vy ste si našli na mobile zmeškaný hovor zo zahraničia, napríklad z Bieloruska, Lotyšska či Afriky? Nie ste jediní, podvodné praktiky si všimli ľudia aj v iných okresoch. Polícia sa preto rozhodla na túto situáciu reagovať a vlastníkov mobilov upozornila.

Od piatka nás kontaktujete s tým, že vám volajú podozrivé čísla zo zahraničia, hlavne zo Stredoafrickej republiky. Naše rady sú vždy rovnaké: nikdy takéto čísla nedvíhajte, nikdy im nevolajte naspäť. Ak vám v zahraničí žije rodina, tak jej čísla určite máte uložené. Ak sa s vami bude chcieť niekto spojiť zo zahraničia (známy, vzdialená rodina), tak by vám poslal esemesku, ak nebudete dvíhať,“ informuje Policajný zbor SR na svojom facebooku.

Môžete prísť o peniaze

Ako ďalej  vysvetlili, v prípade podvodných čísiel hrozí, že sa vám navýši faktúra za telefonovanie o vysokú sumu. Ide o sieť premyslených, zahraničných podvodníkov, ktorí sú takmer nepostihnuteľní.

Preto ich hovory ignorujte. Skoro už každý telefón umožňuje blokáciu čísel. Zároveň o týchto číslach upovedomte svojho operátora. „Ak ani to nepomôže a budú vás čísla neustále otravovať, choďte na políciu,“ dodali muži zákona na záver.

zdroj: FB PZ SR, foto: FB PZ SR, pixabay.com