Podvodník (47) má na krku vážny problém: Od muža zo Žabokriek nad Nitrou získal 230-tisíc eur

5720
Ilustračné foto, zdroj: KR PZ

Polícia rieši prípad podvodov, pri ktorých išlo o veľké sumy peňazí. Medzi poškodenými má byť aj muž obce Žabokreky nad Nitrou.

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne obvinil z obzvlášť závažného zločinu podvodu a prečinu sprenevery 47-ročného muža a taktiež aj obchodnej spoločnosti z Trenčianskeho kraja, ktorej bol konateľom.

Ako je jasné z policajného vyšetrovania, obvinený ako konateľ tejto obchodnej spoločnosti, v úmysle obohatiť sa, ponúkal možnosť nákupu nehnuteľností v dobrovoľných dražbách.

Účelovo klamal

„Poškodený mal vložiť peniaze v rôznych výškach na zaplatenie rezervačného poplatku na kúpu týchto nehnuteľností. Obvinený mu mal prisľúbiť, že ak nedôjde k uzatvoreniu kúpnych zmlúv, vráti mu uložené vklady aj s províziami. Preukázané však bolo, že obvinený už pri podpise zmlúv vedel, že kúpu nehnuteľností nezrealizuje a zložené platby nevráti,“ vysvetlila Katarína Kuzmová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne. Týmto konaním spôsobil poškodenému škodu vo výške 330 000 eur.

Ďalšia obeť zo Žabokriek

„Páchateľ ako konateľ obchodnej spoločnosti mal taktiež ponúknuť mužovi z obce Žabokreky nad Nitrou možnosť investovať do nákupu nehnuteľností,“ informovala hovorkyňa. Obvinený pri podpise zmlúv o zložení finančnej čiastky mal vedieť, že nebude schopný zmluvné podmienky dodržať. Poškodenému tak spôsobil škodu vo výške 230 000 eur. 

Okrem týchto skutkov sa obvinený 47-ročný muž dopustil aj ďalších konaní, kde podvodne vylákal od iných ľudí nemalé peňažné čiastky v celkovej výške najmenej 1 058 000 eur. Obvinený bude vyšetrovaný za dané skutky väzobne. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Zdroj: KR PZ Trenčín, foto: ilustračné ZVJS, KR PZ