Policajné jednotky pátrali po dievčati (15): Našli ho v táborisku plnom drog

978

Pátracia akcia po tínedžerke v Bánovciach nad Bebravou sa skončila úspešne. Okrem dievčiny však na mieste muži zákona našli aj niečo iné. 

Policajti z Bánoviec nad Bebravou pri pátraní po nezvestnej 15-ročnej dievčine v lese v blízkosti priehrady v Bánovciach nad Bebravou našli postavené táborisko. V táborisku sa nachádzala aj nezvestná dievčina spolu s ďalšími 6 osobami. “Následne boli na mieste v ruksaku nájdené drogy. Pri vykonanej ohliadke miesta činu boli zaistené ďalšie drogy a peniaze. Celkové množstvo zadržanej marihuany zodpovedá 150 bežným jednorazovým dávkam a celkové zadržané množstvo metamfetamínu zodpovedá 14 bežným jednorazovým dávkam,” objasnil Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne.

Vyšetrovateľ z Bánoviec nad Bebravou obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držanie a obchodovanie s nimi dvoch mužov vo veku 25 a 40 rokov z okresu Bánovce nad Bebravou.

V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. “Bol spracovaný podnet na vzatie obvinených do väzby,” dodal Kudlička.

krpz tn

krpz tn

zdroj a foto: KR PZ TN