Policajti mali v Partizánskom plné ruky práce: Opitý muž (39) na nich pľul, o chvíľu ich aj agresívne napadol

1887

Opľul ich, nadával im, vyhrážal sa zabitím a nakoniec ich aj napadol. Bánovčan môže za svoj skutok skončiť na niekoľko rokov za mrežami.

Ako vysvetlila hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Katarína Kuzmová, hliadka Obvodného oddelenia PZ v Partizánskom preverovala oznámenie, že má dochádzať k protiprávnemu konaniu pri jednom z rodinných domov v meste.

Situácia sa vyhrotila

Po príchode na miesto pristúpili k 39-ročnému mužovi z Bánoviec nad Bebravou, ktorý spal, pričom sedel na zemi opretý o pletivo. Po tom, ako sa prebral, začal vulgárne nadávať prítomným svedkom aj príslušníkom polície. „Keď sa postavil zo zeme, mal začať policajtom pľuť sliny do tváre a vulgárne ich osočovať. Okrem toho sa mal vyhrážať ujmou na zdraví im a aj ich rodinným príslušníkom. Policajti opätovne vyzvali agresívneho muža na upustenie od protiprávneho konania s výstrahou, že inak budú voči nemu použité donucovacie prostriedky, načo však nereagoval,“ uviedla Kuzmová.

Skončil v putách a cele

Napriek výzvam mal muž fyzicky zaútočiť na policajta tak, že ho udrel päsťou do hrude. Oboch príslušníkov PZ pri útoku ďalej kopol do nôh, po čom policajti voči nemu použili hmaty, údery a kopy sebaobrany za účelom prekonania aktívneho odporu. Obvinený po tom, ako mu boli založené putá si mal začať udierať hlavu o zem a hliadke sa vyhrážať zabitím ako aj zabitím ich rodinných príslušníkov.

Bánovčan na mieste odmietol vykonať dychovú skúšku. Neskôr na útvare PZ dychovú skúšku dobrovoľne vykonal s výsledkom 1,81 promile. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol vyšetrovateľom spracovaný podnet na vzatie obvineného do väzby.

„V prípade dokázania viny hrozí mu trest odňatia slobody až na 5 rokov,“ doplnila hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Trenčín, foto: ilustračné ZVJS, FB KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.