Policajti odhalili podvody za 55-tisíc eur: Obvinili aj muža (32) z okresu Partizánske!

780
zneužite identity bánovce

Majú na krku poriadny problém. Dvaja muži môžu skončiť za mrežami na 10 rokov, dôvodom sú veľké podvody.

Okresná kriminálka z Bánoviec nad Bebravou v súčinnosti so špeciálnymi policajnými zložkami z Trenčína vykonali policajnú akciu s krycím názvom „KURIER“. Počas nej boli vykonané tri domové prehliadky a dve prehliadky nebytových priestorov.

Zaistených bolo niekoľko mobilných telefónov, ako aj iných listinných dôkazov. Štyri osoby podozrivé zo spáchania pokračujúceho zločinu podvodu boli predvedené na políciu. Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ z Bánoviec nad Bebravou vzniesol obvinenie z pokračujúceho zločinu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva voči 32-ročnému mužovi z okresu Partizánske a 24-ročnému mladíkovi z okresu Bánovce nad Bebravou,” vysvetlil krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Obvinení mali v období od marca 2019 do júla tohto roku prostredníctvom internetu pod zneužitou identitou rôznych osôb a bez ich vedomia objednať rôzny tovar. Urobili najmenej 230 objednávok, a to najmä na mobilné telefóny, notebooky a iné veci. Poškodenej spoločnosti vznikla celková škoda vo výške cca 54 800 eur.

Obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvinených do väzby. “Polícia upozorňuje občanov, aby si dôkladne chránili svoje osobné údaje. Mnohí z nás si ani neuvedomujú, akému riziku sa vystavujú, keď niekomu poskytnú svoje rodné číslo alebo číslo občianskeho preukazu. V žiadnom prípade bez vášho súhlasu nesmie nikto váš občiansky preukaz kopírovať či údaje na ňom zverejňovať,” dodal hovorca.

zdroj a foto: KR PZ Trenčín