Polícia v Partizánskom chytila podpaľača (48). Rodinný dom sa snažil podpáliť benzínom z injekčnej striekačky

858
ilustračné foto

Polícia v Partizánskom vyšetruje nebezpečné konanie muža (48), ktorý sa mal pokúsiť zapáliť dvere a okno rodinného domu.

„Páchateľ najskôr telefonicky kontaktoval poškodeného. Vulgárne mu nadával a hrozil mu zabitím so slovami, že mu začína peklo, aby ani nešiel spať. Potom hovor zrušil. Následne vo večerných hodinách prišiel do miesta trvalého bydliska poškodeného, kde mal neoprávnene vniknúť na dvor rodinného domu,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Katarína Kuzmová.

Za pomoci prineseného benzínu v zdravotníckej striekačke mal zapáliť plastové okno a vstupné dvere do domu, čím došlo k obhoreniu časti okna, parapetnej dosky a časti vstupných dverí. Potom z miesta činu ušiel.

Poškodeným manželom bola spôsobená škoda vo výške 1 270 eur. Vzhľadom k tomu, že vznikla obava, že páchateľ bude v protiprávnom konaní voči nim pokračovať, obrátili sa na políciu. Tá v krátkom čase páchateľa zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia.

„So 48-ročným mužom bola vykonaná dychová skúška, ktorá skončila s výsledkom 0,94 promile alkoholu. Polícia ho už obvinila z prečinu nebezpečného vyhrážania v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody, ako aj poškodzovaním cudzej veci,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj a ilustračné foto: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.