Polícia v Partizánskom pátra po podvodníkovi: Senior (73) uveril príbehu o kryptomene!

1342

Polícia v Partizánskom rieši ďalší podvod na seniorovi. Páchateľ telefonicky kontaktoval z nezisteného čísla 73-ročného muža.

Povedal mu, že nakoľko v minulosti investoval peniaze do kryptomeny Bitcoin, ktoré sa v súčasnosti zhodnotili, pošle mu na účet 13 000 eur. „Následne seniora navigoval, aby si v počítači otvoril presne nezistený program, ktorým podvodník získal vzdialený prístup do jeho počítača. Zároveň zaslal staršiemu mužovi odkaz na stránku kryptoburzy a poprosil ho o ukázanie občianskeho preukazu na kameru počítača, ako aj jeho tváre za účelom vytvorenia fotografií, čo senior aj urobil,“ vysvetlila Katarína Kuzmová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Podvodník potom požiadal o poskytnutie úveru v nezistenej spoločnosti vo výške 5-tisíc eur, ktorý mu bol aj schválený. Táto čiastka bola seniorovi pripísaná na jeho účet. Avšak prostredníctvom vzdialeného prístupu k internetovému bankovníctvu seniora bolo na účet podvodníka prevedených 4 100 eur, okrem toho z účtu poškodeného odišlo ďalších 500 eur.

„Páchateľ tak spôsobil 73-ročnému mužovi škodu vo výške necelých 4 600 eur. Polícia v Partizánskom po páchateľovi intenzívne pátra. Upozorňujeme, že páchatelia sa v súčasnej dobe sústreďujú na podvody súvisiace s kryptomenami nielen u starších, ale aj u mladších ľudí,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj a ilustračné: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.