Polícia v Partizánskom pri kontrole odhalila poriadne opitého vodiča (44): Vzadu viezol dve malé deti!

2968

Bohužiaľ, ani uplynulý víkend nebol výnimkou a policajti opäť zistili ľudí jazdiacich pod vplyvom alkoholu. Dokonca odhalili vodiča, ktorý bol pod parou a viezol aj dve malé deti.

Ako uviedla krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová, policajná hliadka z Partizánskeho zastavila pred obcou Oslany auto značky Opel, ktoré šoféroval 44-ročný muž.„Pri cestnej kontrole ho podrobili dychovej skúške. Policajtom mal uviesť, že ide z hokeja a dal si pivo. Zrejme neostalo len pri jednom pive, keď nafúkal 0,59 mg/l, čo predstavuje 1,23 promile alkoholu,“ povedal hovorkyňa.

Zarážajúce je však to, že vodič v čase, keď šoféroval pod vplyvom alkoholu, v aute viezol svoje dve deti. Policajti ho zaistili a skončil v policajnej cele. 

Muža čaká obvinenie z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Za jazdu pod vplyvom alkoholu mu tak hrozí trest odňatia slobody na jeden rok. O výške trestu bude rozhodovať súd.

„Polícia opakovane a dôrazne upozorňuje vodičov, aby nepodceňovali silu alkoholu a v žiadnom prípade nesadali za volant opití. Už menšie množstvo spôsobuje zhoršenú koordináciu pohybov a nesprávny odhad vlastných schopností, čo vedie k chybnému vyhodnoteniu situácie. Za volantom to môže mať fatálne následky,“ dodala Kuzmová.

Zdroj a ilustračné foto: KR PR Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.