Polícia v Partizánskom prichytila mladíkov pri čine: Za drogy môžu skončiť v base!

2304

Muži zákona riešia nový prípad. Tentokrát ide o mladých ľudí, ktorí mali podľa polície prechovávať drogy, ako aj s nimi obchodovať.

Policajti z Partizánskeho preverovali informáciu o predaji drog na parkovisku pred obchodným centrom v Partizánskom. „Bolo zistené, že 25-ročný muž mal na parkovisku neoprávnene prechovávať pri sebe marihuanu a metamfetamín, ktoré tam predával. Od neho 23-ročný muž zakúpil 23 bežných jednorazových dávok metamfetamínu,“ uviedol Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne.

Podľa polície taktiež 21-ročný mladík mal u seba neoprávnene prechovávať metamfetamín, z ktorého množstva by  bolo možné pripraviť minimálne 3 bežné jednorazové dávky drogy. Celkové množstvo zadržanej marihuany zodpovedá 39 bežným jednorazovým dávkam drogy a celkové zadržané množstvo metamfetamínu zodpovedá 36 bežným jednorazovým dávkam drogy.

Vyšetrovateľ z Partizánskeho obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držanie a obchodovanie s nimi dvoch mužov (25, 23) z okresu Prievidza a z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držanie a obchodovanie s nimi  21-ročného muža z okresu Prievidze.

Obvineným mužom vo veku 25 a 23 rokov v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov a 21-ročnému obvinenému hrozí trest odňatia slobody až na tri roky. 

Zábery zo zásahu:

zdroj a foto: KR PZ Trenčín