Polícia v Partizánskom zasahovala: Ženu napadol opitý muž (32), ušla pred ním do pekárne, kde jej pomohol majiteľ

3378

Ako informovala polícia, 32-ročný muž pod vplyvom alkoholu pri garážach pri športovej hale v Partizánskom fyzicky napadol ženu.

„Potom jej mal začať vulgárne nadávať, načo chcela odísť. Agresívny muž ju však mal udrieť druhý raz, vytiahnuť nôž, ktorý na ženu mal namieriť a povedať jej, že nikam nepôjde a že ju zabije. Poškodená proti svojej vôli odišla s páchateľom do parku, kde ju mal opäť fyzicky napadnúť a vulgárnej jej nadávať,“ opísala hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Katarína Kuzmová.

Počas toho, ako žena prechádzala s páchateľom popri predajni pečiva, jej mal opäť vulgárne nadávať, vyhrážať sa zabitím aj jej rodiny. Potom ju mal opakovane udrieť, žene sa však podarilo utiecť do predajne, kde jej prišiel majiteľ pekárne na pomoc. Muž ušiel, no polícia ho v krátkom čase vypátrala a obmedzila na osobnej slobode.

Po vykonaní dychovej skúšky s výsledkom 1,02 promile bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ OR PZ v Partizánskom už muža obvinil z vydierania, výtržníctva a nebezpečného vyhrážania. Zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. „Obvinený bol v minulosti 10-krát súdne trestaný. V prípade dokázania viny mu tentoraz hrozí trest odňatia slobody až na 10 rokov,“ dodala Kuzmová.

Zdroj: KR PZ Trenčín, foto: ilustračné KR PZ Trenčín, ZVJS

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.