Polícia varuje: Tieto úseky ciest v okrese Partizánske sú pre vodičov najrizikovejšie!

1801

Muži zákona sa rozhodli zverejniť  prehľad najrizikovejších úsekov ciest v Trenčianskom kraji, na ktorých by si vodiči mali dávať pozor a pri prejazde zvýšiť opatrnosť.

V okrese Partizánske z pohľadu škodových udalostí najviac rizika predstavuje nie jeden, ale dokonca viacero úsekov. Ako uviedol krajský policajný hovorca Pavol Kudlička, prvým je známy úsek cesty medzi obcami Oslany a Malé Uherce. Polícia taktiež radí zvýšiť pozornosť na úseku cesty Veľké Bielice – Skačany – Hradište, ako aj na úseku Veľké Bielice – Brodzany – Krásno. Dôvodom je vo všetkých prípadoch zvýšený výskyt lesnej zveri.

Pozor pri Jerichove

V okrese Bánovce nad Bebravou si dajte na lesnú zver pozor najmä na úseku cesty medzi obcami Jerichov a Látkovce a v okrese Prievidza medzi Novákmi a Dolnými Vestenicami. Muži zákona taktiež zaznamenali zvýšený výskyt zvery v úseku cesty od križovatky Nitrianske Sučany (časť Majer) a Nitrianske Rudno.

„Vodiči, dávajte si pozor aj napriek tomu, že momentálne nie sú pravé zimné podmienky na cestách. Nezabúdajte, že je potrebné jazdu prispôsobiť nielen svojim schopnostiam, ale aj poveternostným podmienkam a hlavne povrchu vozovky,“ doplnil Kudlička.

zdroj a foto (ilustračné): KR PZ Trenčín