Ocenenie Biele srdce je podľa Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek symbolom starostlivosti, vedomostí a ľudskosti, ktorá napĺňa prácu a ducha ošetrovateľstva. V závere septembra ho získalo celkovo 31 sestier a pôrodných asistentiek z celého Slovenka. Ocenenie si odniesla aj pôrodná asistentka z Partizánskeho.

Pôrodná asistentka Nemocnice Partizánske a zároveň hlavná pôrodná asistentka siete nemocníc Svet zdravia Radoslava Cifríková získala prestížne ocenenie Biele srdce. Udelila jej ho Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek, ktorá aj tento rok oceňovala výnimočné osobnosti z oblasti zdravotníctva.

Práca jej dáva zmysel

cifrikova_nemocnica svet zdravia
Radoslava Cifríková (vpravo) získala vzácne ocenenie

Ocenenie ma veľmi prekvapilo a potešilo. Svoje povolanie vnímam ako poslanie, nie je to iba práca, za ktorú dostanem každý mesiac výplatu. Dáva mi zmysel. Že robím niečo dobré, že môžem pomôcť. Pôrod je v živote každej ženy jedinečným, krásnym okamihom, ktorý pre ňu navždy ostane hlbokou spomienkou. Som šťastná, keď môžem pri budúcich mamičkách v týchto vzácnych chvíľach stáť, pomôcť im prekonať bolesť a zvládnuť takú náročnú životnú úlohu. Je to pre mňa zároveň výzva neustále sa učiť a zlepšovať. Za tú silu ďakujem aj svojej rodine, ktorá vždy pevne stojí pri mne,“ reagovala Radoslava Cifríková na ocenenie.

Je to nádherná profesia

Radoslava Cifríková vykonáva povolanie pôrodnej asistentky od roku 1995. Postupne prešla od práce na gynekologickej ambulancii k práci na lôžkovom oddelení gynekologicko-pôrodníckej kliniky.

V súčasnosti už niekoľko rokov plní funkciu hlavnej pôrodnej asistentky pre sieť nemocníc Svet zdravia a ProCare. Krátke obdobie pôrodná asistentka Cifríková pracovala i mimo zdravotníctva, avšak v tomto období nadobudla bohaté skúsenosti v oblasti manažmentu, komunikácie a koučingu.

Osobne by si priala, aby sa povolanie pôrodnej asistentky stalo atraktívnejším, napríklad aj pre mladé študentky, keďže je to nádherná profesia. „Našou úlohou je starať sa o telo ženy, aby jej duša mala zdravý domov. Chcem zároveň ďalej na sebe pracovať, vzdelávať sa a šíriť dobré meno pôrodných asistentiek. Pre mňa je to aj o postoji k sebe samej, k životu a k iným ľuďom,“ dodala Cifríková.

cifrikova_nemocnica svet zdraviacifrikova_nemocnica svet zdravia

zdroj a foto: Nemocnica Svet zdravia a Procare