Predaj eurobankovky s motívom Vodného hradu v Šimonovanoch bude online: Ako si ju zadovážiť?

1016
Eurobankovka Vodný hrad

Všetci vášniví zberatelia sa môžu tešiť na predaj očakávanej suvenírovej eurobankovky s nulovou nominálnou hodnotou s vyobrazením Vodného hradu, ktorá bola vydaná pri príležitosti 760. výročia prvej písomnej zmienky o obci Šimonovany.

Nielen pre najnáročnejších numizmatikov, ale i pre milovníkov umenia si združenie Priateľov regiónu pripravilo aj predaj exkluzívnych a limitovaných suvenírových foldrov zložených zo štyroch prvkov, ktoré budú obsahovať suvenírovú eurobankovku Vodného hradu (sériové čísla od 4 001 do 4 150 s prítlačou Anniversary), známku Šimonovany, obálku prvého dňa vydania – FDC a kartu Maxima. Folder bude vlastnoručne podpísaný samotným autorom známky Františkom Horniakom.

Eurobankovka vychádza v náklade 5 000 kusov (4 000 kusov s novým dizajnom, 1 000 kusov s novým dizajnom s prítlačou Anniversary 2020). Záujemcovia si ju budú môcť zakúpiť na e-shope: www.kprp.sk od 16. decembra od 10.00 h.

Každý si môže zadovážiť maximálne 2 kusy eurobankovky (alebo 1 kus eurobankovky + 1 kus prítlač Anniversary), pričom cena za kus je 3 eurá. Do predaja je zaradených aj 20 kusov foldrov (setov), jeden za 100 eur.

Suvenírová eurobankovka Vodný hrad poštová známka karta Maxima pohľadnica obálka FDCset
Folder – set poštovej známky s eurobankovkou s motívom Vodného hradu v Partizánskom

Predávať sa budú náhodné sériové čísla v poradí, bez možnosti výberu. Objednávky budú spracovávané po poradí a nebude ich možné kombinovať a spájať. Využite preto jeden nákup a ušetríte na cene poštovného. Rezervácie bankoviek vopred a vyberanie konkrétnych sériových čísiel nie je možné. Ponuka platí do vyčerpania zásob.

foto: OZ Klub priateľov regiónu