Už štyri roky mesto Partizánske obdarúva predškolákov navštevujúcich tunajšie materské školy zaujímavými knihami. Tentoraz škôlkari dostali knižky v marci, ktorý je mesiacom knihy. 

„Naši predškoláci sú spokojní, knihy ich veľmi potešili a my sme radi, že mesto takýmto spôsobom obdarováva deti a myslí na nich do budúcna,“ vyjadrila sa Zuzana Beniaková, riaditeľka Materskej školy vo Veľkých Bieliciach. Jej slová podčiarkla aj Nika Melišková z Materskej školy na Malinovského ulici: „Myslím si, že ešte stále žijeme vo veku, keď sa deti tešia z knižiek a naozaj sú veľmi pekné a ilustrácie sú pútavé. Verím, že knižka ich zaujme o to viac, že má veľmi dôležitú tému o finančnej gramotnosti.“ A keď už sme pri tej téme, úlohou knižiek je deti nielen potešiť, ale im aj sprostredkovať nové informácie. Práve tie o hodnote peňazí im môžu byť pred nástupom do školy veľmi nápomocné. „Táto knižka prezentuje význam peňazí, prezentuje jednotlivé bankovky a prezentuje aj to, aké dôležité je vedieť s peniažkami veľmi rozumne narábať, pretože peniaze znamenajú možnosť kúpiť si, čo človek chce a keďže peňazí je všeobecne všade nedostatok, treba byť šetrný, obozretný a hlavne treba narábať tak, aby ak mám nejakú hotovosť, aby som ju hneď neminul, ale ušetril si na horšie časy,“ ozrejmil primátor mesta Jozef Božik.

Veronika Sobolčíková
Vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte UKF v Nitre. Novinárčine sa chcela venovať už od základnej školy a vždy ju to ťahalo k písaniu. V Tempe pracuje od januára 2017. Najradšej má témy, v ktorých je nejaký háčik, ale ako si práca v malej redakcii vyžaduje, s výnimkou športu sa snaží byť doma vo všetkom.