Prichytený vo Veľkých Bieliaciach: Muž (46) jazdil na aute aj napriek doživotnému zákazu

100
foto ilustračné

Polícia zastavila v mestskej časti Veľké Bielice muža, ktorý nemal so sebou v aute vodičský preukaz. Čoskoro bolo jasné prečo.

„Na Priečnej ulici bol kontrolovaný hliadkou 46-ročný vodič osobného auta, ktorý nemal vodičský preukaz. Bol vyzvaný na podrobenie sa dychovej skúške alebo lekárskemu vyšetreniu s odberom biologického materiálu na zistenie prítomnosti alkoholu, čo mal odmietnuť,“ vysvetlila Katarína Kuzmová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Následne policajti zistili, že muž mal jazdiť napriek tomu, že mu bol Okresným súdom v Partizánskom udelený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu na doživotie.

Vodič už čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia. „Obvinený bol obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do cely policajného zaistenia. Mal klásť aktívny odpor, preto policajti použili donucovacie prostriedky. Muž bol v minulosti už 11-krát trestaný,“ spresnila hovorkyňa.

Zdroj a ilustračné: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.