Priemyselný areál v Partizánskom v plameňoch: Zasahovali aj hasiči z Bánoviec a Prievidze

2821

V stredu 23. júna, krátko po druhej hodine v noci bol ohlásený požiar otvoreného skladu s kvapalinami v priemyselnom areáli v Partizánskom.

Na zásah boli postupne vyslaní siedmi príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Partizánskeho, Bánoviec nad Bebravou a Prievidze so štyrmi zásahovými vozidlami. “Po ich príchode na ohlásené miesto bolo zistené, že plne rozvinutý požiar bol v priestore medzi dvomi objektami, pričom na mieste udalosti sa nikto nenachádzal,” uviedol Marián Petrík z KR HaZZ v Trenčíne.

Hasiči z Partizánskeho zasahujúci v dýchacích prístrojoch vykonali prvotný prieskum požiariska a za účelom lokalizácie požiaru a ochladzovania priestorov nasadili dva hasebné prúdy. Na miesto sa dostavili miestni zamestnanci, ktorí informovali, že objekty sú odpojené od prívodu energií, pričom sa v nich môžu nachádzať osoby bez domova. Príslušníci HaZZ vykonali následný prieskum požiariska a jeho okolia za účelom vyhľadania osôb, pričom žiadne osoby nenašli,” povedal Petrík.

Hasiči požiar krátko pred štvrtou hodinou v noci zlikvidovali, požiarisko skontrolovali termovíznou kamerou a následne miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície a zástupcovi spoločnosti.

Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Foto: ilustračné, FB HaZZ