PRIPRAVTE SA: Od stredy si za parkovanie v centre Partizánskeho zaplatíme, koľko nás to bude stáť?

1399
parkovanie partizanske

Nový systém plateného parkovania v mestskej časti Centrum začne fungovať už zajtra 1. júla. Na celom území budú môcť vodiči odstaviť svoje autá len na riadne vyznačených miestach zvislým a vodorovným dopravným značením. Regulácia platí od 7.00 do 16.00 h v pracovných dňoch.

NÁVŠTEVNÍCI

Cenu krátkodobého státia bude možné uhradiť 3 spôsobmi – pomocou SMS správy, prostredníctvom mobilnej aplikácie ParkDots alebo zakúpením parkovacej karty:

REZIDENTSKÁ KARTA

Pre ľudí, ktorí v mestskej časti Centrum bývajú, podnikajú alebo do nej pravidelne dochádzajú za prácou, je určená rezidentská forma parkovania. Občania si už od začiatku roka môžu na mestský úrad podávať žiadosti o ročné rezidentské karty, ktoré sú rozdelené do štyroch kategórií.

VÝNIMKY A ZÁCHYTNÉ PARKOVISKO

Niektoré parkovacie plochy v rámci Mestskej parkovacej zóny budú regulované špeciálnym režimom. Ide o parkoviská na Námestí SNP pred budovou Mestského úradu, budovou v ktorej sídli Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny a pred železničnou stanicou. Uvedené parkovacie miesta sú určené len pre motoristov využívajúcich návštevníckym spôsobom úhrady parkovného. Rezidentské karty v týchto úsekoch nebudú akceptované.

Špeciálny režim sa vzťahuje na parkovisko za Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny, kde môžu autá parkovať len po uzavretí zmluvy s Technickými službami mesta.

PARKOVANIE ZADARMO

Pripravená je aj alternatíva pre ľudí, ktorí sa rozhodli, že za parkovanie nebudú platiť v žiadnej forme. Tí budú môcť využívať bezplatné záchytné parkovisko

  • pri výškovej budove vedľa areálu bývalých ZDA
  • pri Športcentre Dukas

foto: pm