Profesionálny vodič (54) sadol za volant opitý: S fľašou alkoholu najskôr prešiel okolo policajta

121

Minulý týždeň muži zákona informovali, že v obci Rybany načapali kuriéra, ktorý šoféroval opitý. Netrvalo dlho a prichytili ďalšieho profesionálneho vodiča priamo v meste. 

Policajt Obvodného oddelenia z Bánoviec nad Bebravou spozoroval muža, ktorý vyšiel z predajne potravín s fľaškou alkoholu v ruke. Ten prešiel okolo policajta, ktorý zacítil závan alkoholu. Policajt si všimol, že sadol do auta a odišiel preč. “Vodič bol následne predpísaným spôsobom zastavený a skontrolovaný na sídlisku v Bánovciach nad Bebravou. 54-ročný Trnavčan nafúkal v ranných hodinách 0,74 mg/l (1,54 promile) alkoholu v dychu. Zarážajúce je, že muž pracuje ako profesionálny vodič,” povedal Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne.

Dopravní policajti z Bánoviec nad Bebravou vzniesli obvinenie pre prečin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky voči mužovi, pričom mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. Polícia opätovne upozorňuje tých, ktorí pred jazdou požijú alkoholické nápoje a sadnú si za volant, že svojou nezodpovednosťou ohrozujú nielen svoj život a zdravie, ale hlavne ohrozujú životy a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky,” upozornil hovorca.

Polícia takéto kontroly na zistenie požitia alkoholu vodičmi bude naďalej vykonávať v celom Trenčianskom kraji.

zdroj a foto: KR PZ Trenčín