Rekonštrukcia križovatky v Partizánskom napreduje, čaká nás zmena dopravy

2781
ulica gen. svobodu

Budovanie novej kruhovej križovatky na Ulici gen. Svobodu v Partizánskom sa momentálne nachádza v svojej druhej etape. Vodiči sa preto musia riadiť dočasnou svetelnou signalizáciou. O niekoľko týždňov sa však situácia zmení a budeme si musieť zvyknúť na ďalšie obmedzenie. Trvať by však nemalo dlho.

Ešte v závere augusta sa na stavbe objavili neočakávané komplikácie, keď pod podložím objavila stavebná spoločnosť teplovodné potrubie a dve šachty, čo viedlo k menšiemu zdržaniu. Problém sa nakoniec podarilo technicky vyriešiť a samospráva už pozná časový harmonogram nasledujúcich etáp. Projekt sa momentálne nachádza v druhej fáze, prejazd je stále možný, premávku však riadi dočasne semafor.

Prejazd obmedzený 

V posledný októbrový víkend (28. – 29. október) by sa mala spustiť ďalšia časť. V poradí tretia etapa rekonštrukcie so sebou prinesie uzatvorenie komunikácie od železničného priecestia v smere od križovatky v celej šírke. Z Ulice gen. Svobodu na Veľkú okružnú bude premávka striedavo riadená svetelnou signalizáciou v jednom jazdnom pruhu. V tejto fáze už bude možný vjazd k bytovke č. 828 v smere od Ulice gen. Svobodu, nie však výjazd od bytového domu.

Na určité obmedzenia sa budú musieť pripraviť aj ľudia, ktorí využívajú vlakovú dopravu. Počas 7. až 9. novembra sa totiž chystá rekonštrukcia železničného priecestia pri Kauflande. Cestujúci budú preto musieť využiť náhradnú autobusovú dopravu, ktorú zabezpečí železničný prepravca.

Posledné dni úplná uzávera

Takýmto spôsobom by mala byť riadená doprava v úseku takmer do konca modernizácie, posledné dva až tri dni budú venované pokládke asfaltu, počas ktorej bude lokalita pre dopravu kompletne uzatvorená. Radnica v súčasnosti predpokladá, že rekonštrukciu sa podarí ukončiť okolo 20. novembra. Tempo záverečných prác však bude diktovať najmä počasie.

Foto: FB Chceme zmenu v PE

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.